Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.323 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 378ft@1000yds/126m@1000m |
| Eyepiece diameter | 15mm |
| Prism Description | BK7 |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 8x |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | svbony |
| Origin | Mainland China |
| Telescope | SVBONY Binoculars SV10 |
| Objective lens diameter: | 25mm |
| Model number | SV10 Compact 8×25 |
| Field of view: 378ft@1000yds/126m@1000m | Fixed Focus christmas gift 10-15 year old |
| View of Angle: | binoculars 8×25 |
| camping optical | Outdoor Birdwatching |
| Magnification: 8x | Binoculars telescope MINI |
| telescope hunting | EASY TO CARRRY |
| BK7 | Focus basketball Football game |
| Camping | Hiking |
| Archery | Tourism |
| Hunting | Concerts |
Instock
There are no reviews yet.