Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.558 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 18 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 86 m/1000m |
| Eyepiece diameter | 12mm |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX5 |
| Objective Lens Diameter | 28mm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 12x |
| Focus Type | CENTRAL |
| Material | Metal |
| Model Number | VS12X28 |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | VISIONKING |
| Origin | Mainland China |
| Professional Telescope | Binoculars Long Range |
| Powerful Binoculars | Long Range Telescope |
| Coating | MC-Green |
| Close Focus Distance | 2.8m |
| Exit Pupil | 2.3mm |
| Eye Relief | 18mm |
Instock
There are no reviews yet.