Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Field of View | 10-30*30 |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Objective Lens Diameter | 40mm |
| Lens Coating Description | FC |
| Magnification | 40X |
| Focus Type | DETACHED |
| Material | Metal |
| Model Number | BSK-1030 |
| Type | Monocular |
| Origin | Mainland China |
| use | Civilian telescope |
| Objective Diameter | 40mm |
| Eyepiece Diameter | 22mm |
| Exit Pupil | 4mm |
| Eye Relief | 14-12mm |
| FOV | 4.4-2.1 Degree |
| Mini Focus Distance | 2.5m |
| Size | 155x50x50mm |
Instock
There are no reviews yet.