Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | FOV=10 |
| Eyepiece diameter | 1.28" |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX6 |
| Objective Lens Diameter | 25mm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 8x digital zoom |
| Focus Type | CENTRAL |
| Material | Plastic |
| Model Number | R5 |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | ZIYOUHU |
| Origin | Mainland China |
| Resolution | 4K UHD, FHD1080P, 1080P, 720P, Menu setting |
| Display | Dual 1.28" Round Screen Display |
| White balance | Auto/Daylight/Overcast/Tungsten/Fluorescent |
| Loop video recording | Turn on / off |
| International | Multi-language set |
| Digital Binoculars Feature | Take Photo, Video with voice, total darkness viewing |
| Light | IR Light and Tacticle Flashlight |
| Head Mounted | Include strap helmet, G24 Dovetail Interface |
| Feature | Exquisite Classic Appearance |
Instock
There are no reviews yet.