Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.224 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 131m/1000m |
| Eyepiece diameter | 12mm |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX7 |
| Objective Lens Diameter | 21mm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 8X |
| Focus Type | Central+Detached |
| Material | Metal |
| Model Number | BM821 |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | ASKCO |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.