Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Handle Material | EVA |
| Stick Tip | Carbon Tungsten Steel |
| Joint Number | 5 |
| Handle | Straight Grip Handle |
| Outdoor Activity | HIKE |
| Length (cm) | 105-125cm Adjustable |
| Brand Name | PIONEER |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Brand | PIONEER |
| Item name | Ultralight Hiking Trekking pole |
| Color | Navy Blue (Blackish blue) |
| Shaft material | carbon fiber and aluminum alloy |
| Locking | external locking system |
| Net weight | about 0.23kg |
| Folded | about 33cm |
| Package content | 1 piece of foldable walking stick |
Instock
There are no reviews yet.