Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 8 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Naturehike Trekking Poles |
| Handle Material | EVA |
| Stick Tip | Carbon Tungsten Steel |
| Joint Number | 3 |
| Handle | Straight Grip Handle |
| Outdoor Activity | Mountain-climbing |
| Length (cm) | 115-135 cm |
| Shaft Material | aluminum |
| Brand Name | Naturehike |
| CN | Zhejiang |
| Origin | Mainland China |
| Section Number | 5 Sections |
| Packing Size | 34 cm (13.4 inch) |
| Net Weight | about 275 g |
| Trekking Poles Features | Lightweight, Portable. Durable, Adjustable, Telescopic |
| Color | Silver, Blue, Red |
Instock
There are no reviews yet.