Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 20 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | RY MD |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | PU |
| Heel Type | Cuban Heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Tango/Flamenco shoes |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | SWDZM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Modern Dance Shoes | Dance Shoes Sneakers |
| Jazz Dance Shoes | Women Jazz Shoes |
| Tango dance shoes | waltz Shoes |
Instock
There are no reviews yet.