Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 10 cm |
| is_customized | No |
| Model Number | CZ225 |
| Release Date | Summer2017 |
| Level Of Practice | Beginner |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | ExtraWide(E+) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Patent Leather |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Tango/Flamenco shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | PU |
| Gender | MEN |
| Brand Name | IDEASKY |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
Instock
There are no reviews yet.