Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Mesh (Air mesh) |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | MEN |
| Brand Name | SWDZM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Latin Dance Shoes | Women Dance Shoes |
| New Dance Shoes | Modern Dance Shoes |
| Ballroom Dance Shoes | Men Dance Shoes |
| Teachers Dance Shoes | Jazz Dancing shoes |
| Soft bottom Dancing shoes | Dancing shoes Indoor |
Instock
There are no reviews yet.