Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | WZSP |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | PU |
| Insole Material | EVA |
| Upper Material | PU |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | MEN |
| Department Name | ADULT |
| Brand Name | HROYL |
| Origin | Mainland China |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| CN | Guangdong |
| Size | 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 |
| Suitable for | Men Boy |
| Color | Black White |
| Heel | About 2.5cm |
Instock
There are no reviews yet.