Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 20 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | MF2801 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | PU |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Low (3/4" to 1 1/2") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | MEN |
| Brand Name | SWDZM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Leather Dance Shoes | PU Dance Shoes |
| Boys Dance Shoes | Women Latin Dance Shoes |
| Women Dance Shoes | Children Dance Shoes |
| Low Heel Dance Shoes | Dance Sneaker |
| Men Dance Shoes | Dance Shoes Men |
Instock
There are no reviews yet.