Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 7466685-38 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | LYCRA |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Synthetic |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | Hiyixgh |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan, Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| 1 | zapatos baile latino mujer |
| 2 | ladies dance shoes ballroom |
| 3 | zapatos de baile latino mujer |
| 4 | tango dance shoes women |
| 5 | dance shoes |
| 6 | zapatos de baile latino mujer |
| 7 | Children's Woman Men Adult Modern Ballroom Dance Shoes |
| 8 | Size 26-45 |
Instock
There are no reviews yet.