Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 511/512 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | EVA |
| Upper Material | Sequined Cloth |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | Suede |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | USHINE |
| Origin | Mainland China |
| CN | Shanghai |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Size Table description 1 | Select size 34 insole length 22cm |
| Size selection | Try to accord the size table description to buy it |
Instock
There are no reviews yet.