Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | BD 125 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Genuine leather |
| Insole Material | EVA |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Decorations | None |
| Outsole Material | soft sole |
| Brand Name | BDSALSA |
| Origin | Mainland China |
| CN | HUBEI |
| Heel | 5.5cm/7.5cm/7cm |
| color | black/ Light skin/red |
| Upper material | Pig skin/Imitation sheepskin |
| gender | women |
| department name | adult |
| athletic shoe type | dance shoes |
| Use the crowd | sneakers |
| closure type | lace-up |
| dance shoe type | ballroom/latin shoes |
Instock
There are no reviews yet.