Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 15 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | B55 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Genuine leather |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Mesh (Air mesh) |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Cut-Outs |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | SWDZM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| dance shoes | latin dance shoes |
| Dance Boots | women dance shoes |
| latin boots | Dance Boots ladies |
| Dance Boots women | dance shoes Stilettos |
| High Heels dance shoes | Fish Mouth Mesh dance shoes |
| soft sole | Breathable |
| High Heel | Sexy stilettos |
| Plus Size dance shoes | Plus Size latin shoes |
| Ballroom dance shoes | Ballroom shoes women |
| Dance Shoes For women | Latin Dance Shoes |
| Latin Shoes For women | Latin Shoes For Ladies |
| Soft Sole Bachata | Salsa Dancing Shoes |
| Mesh Boots | Fish Mouth |
| Summer Short Boots | Women's Short Boots |
| Net Boots | Thin Heel |
Instock
There are no reviews yet.