Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | No |
| Model Number | JB1LCO |
| Release Date | summer2016 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Full Grain Leather |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Jazz Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | elastic band |
| Outsole Material | Cow Spit |
| Gender | MEN, Adult, Women, Men, Girls, Boys |
| Brand Name | Sansha |
| Origin | Mainland China |
| CN | Fujian |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Color | Black |
Instock
There are no reviews yet.