Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | YC-L483 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Suede |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Spike Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Rhinestone |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | DKZSYIM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Heel | 5/6/7.5/8.5/9/10CM |
| Scene | Dance Competition/Party |
| Scene2 | Indoor |
| Colors | Pink/Black/Purple/Brown |
| size | EU 34-43 (feet length : About 22cm-26.5cm) |
| dance shoes heels | dance shoes women |
| latin dance shoes for women | women's shoes 2024 trend |
| women's dance shoes | latin dance shoes |
Instock
There are no reviews yet.