Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | WX121 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Advanced |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Pig Leather |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Mesh (Air mesh) |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Jazz Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | RUBBER |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | TAFN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Boot Type | Modern Boots |
| Shaft Material | Patent Leather |
| Season | Spring/Autumn |
| Boot Height | ANKLE |
| pattern | solid color |
| popular elements | bow |
| applicable population | Youth (18-40 years old) |
| applicable occasions | daily |
Instock
There are no reviews yet.