Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 2 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | FB702 |
| Release Date | SPRING2017 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | EVA |
| Upper Material | CANVAS |
| Heel Type | Platforms |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Soft Ballet Shoes |
| Decorations | Rhinestone |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | Cow Muscle |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | freedomdance |
| Origin | Mainland China |
| CN | Jiangsu |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
Instock
There are no reviews yet.