Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 12 cm |
| is_customized | Yes |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Cloth |
| Heel Type | Cuban Heel |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Cut-Outs |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | DKZSYIM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Color: | Black |
| Size: | 34-44 |
| Heel: | About 7.5CM/8.5CM/9CM/10CM |
| Fit: | Fits true to size, take your normal size |
| Surprise: | Random gift |
| Latin Dance Shoes | Dancing Shoes Women |
| Ballroom Dance Shoes | Salsa Dance Shoes |
| Party Dance Shoes | Tango Dance Shoes |
| Ankle Booties | Dancing Shoes Ladies |
| Black Dance Booties | Fashion sexy high-heeled shoes |
| Fashion Dance Shoes | Sexy Stiletto |
| Women Dance Shoes | High Quality Dancing Shoes |
Instock
There are no reviews yet.