Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | A-2-1 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | PU |
| Insole Material | COTTON |
| Upper Material | CANVAS |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | light |
| Closure Type | ZIP |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | SWDZM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Color: | Black |
| Size: | 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44.45.46 |
| Heel: | About7CM.9.5CM |
| heel dance | dance shoes women |
| dancing latin shoes for women | high heels dance shoes |
| latin dance shoes | dance boots |
Instock
There are no reviews yet.