Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 5 cm |
| is_customized | No |
| Model Number | Winter Ballet Warm Up Booties Dance Shoes Warm Boots For Girls |
| Release Date | winter2018 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Nylon |
| Heel Type | Flat |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Soft Ballet Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | PU |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | Ahuluna |
| Origin | Mainland China |
| CN | Jiangsu |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
Instock
There are no reviews yet.