Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 20 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | LHD305 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Lace |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | RUBBER |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | DKZSYIM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| women Latin Dance Shoes | Outdoor Dance Shoes |
| Modern Dance Shoes | Tango Dance Shoes |
| Jazz Dance Shoes | Dance Sneaker |
| women dancing shoes | women dancing |
| Dance Shoes for women | Dance Shoes for women |
| rubber sole dance shoes | dance shoes sport |
Instock
There are no reviews yet.