Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | D004715 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Beginner |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Genuine leather |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Jazz Shoes |
| Decorations | Buckle |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | Cow Muscle |
| Gender | MEN, Women/Girls/Men |
| Brand Name | DITSOM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | Unisex |
| Color | Black/Tan |
| Outsole | Suede leather |
| Use | Jazz dance/Modern Dance |
| OEM | Available |
Instock
There are no reviews yet.