Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 15 × 18 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | No |
| Model Number | 424 |
| Release Date | summer2016 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Plush |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Full Grain Leather |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | Genuine leather |
| Gender | MEN |
| Brand Name | BD |
| Origin | Mainland China |
| CN | BEIJING |
| Department Name | MEN |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
Instock
There are no reviews yet.