Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes, yes |
| Model Number | S1800087 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Rhinestone |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | JuseDanc |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| dance shoes | Latin Dance shoes |
| color | Silver Gold |
| weight | 0.5kgs |
| style | dance shoes women |
Instock
There are no reviews yet.