Instock
| Weight | 0.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 24 × 14 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | dance shoes |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | EVA |
| Upper Material | Mesh (Air mesh) |
| Heel Type | Flat |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Dance Sneakers |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | TPR |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | carniradi |
| Origin | Mainland China |
| CN | Fujian |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Sport Shoes Season | Spring, Summer, Autumn, Winter |
| Sneakers Designer Style | Zapatillas Mujer Deportiva |
| Athletic Shoes Type | Zapatos De Mujer |
| Women Shoes Size | 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 |
| Woman Shoes US Size | 1.5, 2, 2.5, 3, 3.5, 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9 |
| Style 2 | deportivas mujer |
| Style 3 | sport shoes |
| Style 4 | pumps women shoes |
| Style 5 | flats shoes women |
| Style 6 | Gym shoes |
| Style 7 | Aerobics shoes |
| Style 8 | Athletic shoes |
| Style 9 | Cheerleading shoes |
Instock
There are no reviews yet.