Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 12 cm |
| is_customized | Yes |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | BONDED LEATHER |
| Upper Material | Mesh (Air mesh) |
| Heel Type | Cuban Heel |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Cut-Outs |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | DKZSYIM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Size: | 34-44 |
| Heel: | About 6/7.5/8.5/9/10CM |
| Fit: | Fits true to size, take your normal size |
| Surprise: | Random gift |
| Ankle boots | Women dance shoes |
| Latin dance shoes | Salsa dancing shoes |
| Mesh dance boots | Sexy stilettos |
| Black dance Booties | high heel dance shoes |
| Latin dance Booties | Jazz dance Booties |
| Ballroom dance shoes | Party dance shoes |
| High Top dance shoes | Dancing Shoes Ladies |
Instock
There are no reviews yet.