Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | A01D |
| Release Date | Spring2018 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | PU |
| Insole Material | PU |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Spike Heels |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | Suede |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | CERULLO |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Feature 1 | Women latin dance shoes |
| Feature 2 | Girls summer sandals |
| Feature 3 | Women dance sneakers |
| Feature 4 | Jazz salsa dance shoes for women |
Instock
There are no reviews yet.