Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.87 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Upper fixing method | stitching |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | CD-061 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | leather |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Dance Shoe Type | Jazz Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | elastic band |
| Outsole Material | Cow Spit |
| Gender | WOMEN, women latin dance shoes |
| Brand Name | YSWEYOMIC |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Color | Latin Salsa dance shoes |
| heel | Latin dance shoes |
| use for | Dance Heel |
| Brand | Jazz Dance Heels |
| Name | Dance Booties |
Instock
There are no reviews yet.