Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 7421185-40 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Synthetic |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Cotton Fabric |
| Heel Type | Square heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | Lace-up |
| Outsole Material | RUBBER |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | TangDuoYa |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| 1 | men dance shoes |
| 2 | outdoor dancing shoes |
| 3 | jazz shoes men |
| 4 | men latin dance shoes |
| 5 | dance shoes man size 46 |
| 6 | latin dance shoes men |
| 7 | chaussure latine homme |
| 8 | mens latin dance shoes |
| 9 | zapatos de baile latino hombre |
Instock
There are no reviews yet.