Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 10 cm |
| Upper fixing method | sticking |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | WOMEN SHOES BD 137 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Satin |
| Insole Material | EVA |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Outsole Material | soft sole |
| Brand Name | BDSALSA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Heel | 7.5 CM |
| color | light beige Medium Beige |
| Upper material | Imported silk satin |
| gender | women |
| department name | adult |
| athletic shoe type | dance shoes |
| Use the crowd | sneakers |
| closure type | lace-up |
| decorations | NO |
| dance shoe type | ballroom/latin shoes |
Instock
There are no reviews yet.