Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Frame Color | Red |
| Model Number | Adult Ski Goggles |
| Lenses Material | Polycarbonate |
| Lenses Color | Pink |
| Gender | WOMEN |
| Frame Material | TPU |
| Lens Width | 20cm |
| Lens Height | 10.4cm |
| Lenses Optical Attribute | UV400 Protection, Mirror Coating |
| Brand Name | Findway |
| Item Type | EYEWEAR |
| Sport Type | skiing |
| Origin | Mainland China |
| Type | Anti-Fog Snow Goggles |
| Lens | Double-layer Lens |
| Anti-fog | Anti-fog coating |
| Funtion 2 | UV Protection, Compatible with any ski helmet |
| Max glasses length | 5.5 in |
| Max height of over glasses | 2.7 in |
| Funtion 1 | Anti-fog |
| Funtion 3 | Adjustable belt anti-slip design |
| Use for | Man and Woman |
| Product number | Adult – YH302 |
Instock
There are no reviews yet.