Instock
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | KAT029 Silicone Lentil Beads |
| Shape | Round |
| Material | Silicone |
| Packing | 10Piece/Lot |
| Function | Others |
| Material Feature | Phthalate Free, BPA Free PVC Free Latex Free |
| Brand Name | TYRY.HU |
| Age Range | 3-6Y, 1-2y |
| Origin | Mainland China |
| Item | 10Pcs Silicone Lentil Beads 12mm |
| Weight | Approx to 0.6g |
| Size | 12mm Silicone Lentil beads |
| Color | Pink Mint Blue Yellow Gray Black White Etc. |
| Best fit for | >3 months kids, unisex, both for boys and girls |
| Certificates Approval | FDA EN71 CE SGS all kinds of European and American Standard Certified |
| Ues | For Baby Necklace or Bracelet Making |
| Mother wear it as sweater necklace | Baby chew it or play it as entertainment |
| Food grade silicone beads | Natural Silicone Lentil Beads Chewable Nursing Beads |
Instock
There are no reviews yet.