Instock
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| is_customized | No |
| Model Number | SZ001 Colorful Nylon Cord |
| Material | Silicone, Nylon, soft and multifunction |
| Packing | Single loaded, 1 Piece 10m Colorful Nylon Cord |
| Function | Teether |
| Material Feature | Latex Free, Nitrosamine Free, Phthalate Free, BPA Free, PVC Free |
| Brand Name | Cute-idea |
| Age Range | 0-6m, 7-12m, 13-24m, 25-36m |
| Origin | Mainland China |
| Color | 5 colors |
| Length | 10m |
| Diameter of the String | 1.5mm |
| Features | Relieve itchy teeth during baby's molars |
| Use 1 | For Teething Toddlers Toys / Pacifier Chain |
| Use 2 | For Jewelry Charms /Necklace Pendants |
| Use 3 | For DIY silicone beads Accessories |
| Accept | Drop shipping/Wholesale |
| Tips | Please use under the care of an adult |
Instock
There are no reviews yet.