Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 20 × 10 cm |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Whether Plugged | No |
| Shoes Length | 16cm, 17cm, 18cm, 19cm, 20cm, 21cm |
| Feature | Quick Dry |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Heel Type | Flat with |
| Decorations | Appliques |
| Sandal Type | Fashion Sandal |
| Heel Shape | Flat Heels |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Lining Material | Synthetic |
| Upper Material | EVA |
| Outsole Material | EVA |
| Brand Name | utune |
| Season | Summer |
| Gender | unisex, 4~12Y Children, Boys and Girls |
| Age Range | 7-13Y |
| Department Name | Children |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Occasion | Outdoor / Indoor / Garden / Beach |
Instock
There are no reviews yet.