Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Craft of Weaving | Knit |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Model Number | 27KIDSZSBY238 |
| Collar | O-Neck |
| Clothing Length | regular |
| Pattern Type | Solid |
| Sleeve Length(cm) | short(4-16inch) |
| Material | COTTON |
| Style | "European and American Style |
| Brand Name | 27kids |
| Age Range | 4-6Y |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Gender | unisex |
| Item Type | tops |
| Department Name | Children |
| Tops Type | TEES |
| Pattern | Solid color |
| Source type | Spot |
| Color | Blue, black, gray, yellow, green, white, red, pink |
| The product category | Children's T shirt |
| Fabric main component content | 100 |
| Suitable for height | 90cm, 100cm, 110cm, 120cm, 130cm, 140cm |
| Security Level | A |
| Main fabric ingredients | Cotton |
| Function | Absorb moisture and sweat |
| Fabric technology | Soft treatment |
| Whether to hood | No hoodie |
| Element | Sports, tidal range |
| Suitable for the season | summertime |
Instock
There are no reviews yet.