Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 19 × 1 cm |
| Craft of Weaving | Other |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Material | COTTON |
| Age Range | 4-6Y |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Gender | boys |
| pattern | solid color |
| Supply category | spot |
| color | Blue, black, flower ash, golden, fruit green, beige, etc |
| Product Category | Children's T-shirt |
| Is it in stock? | No |
| AQL sampling standard | 2.5 |
| Flat car needle distance | No |
| Main fabric composition content | 100 |
| Suitable for height | 90cm, 100cm, 110cm, 120cm, 130cm, 140cm |
| collar | Crew neck |
| Is it exclusively cross-border? | Yes |
| place of origin | Guangdong |
| security level | Category A |
| brand | 27KIDS |
| item number | 9947 |
| Suitable for age groups | Children (3~ 8 years old, 100~ 140cm) |
| Fabric name | Cotton |
| Main fabric composition | Cotton |
| Main downstream platforms | eBay, amazon, wish, aliexpress, indie, lazada |
| Licensable private label | Yes |
| applicable gender | Unisex/Unisex |
| Listing Year Season | Summer 2023 |
| Is the hair/residual thread trimmed? | All trimmed clean |
| Fabric process | softening |
| Is it hooded? | not hooded |
| element | Sports, trendy |
| sleeve length | short sleeve |
| Suitable for the season | summer |
| real picture | Real shot without model |
| style | Korean version |
| Main sales areas | South East Asia |
Instock
There are no reviews yet.