Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 5 cm |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | Pullover |
| Outerwear Type | vest |
| Model Number | F25634 |
| Sleeve Style | regular |
| Collar | O-Neck |
| Pattern Type | Animal |
| Sleeve Length(cm) | short(4-16inch) |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Brand Name | Sonkpuel |
| Age Range | 1-3Y |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Gender | unisex |
| Item Type | sets |
| Department Name | Children |
| pattern | cartoon |
| colour | Midi dolphin, shallow coffee dolphin |
| product category | Children's set |
| Fit for height | 73, 80, 90, 100, 110 |
| thickness | Thin |
| Suitable for age group | Infants and young children (1-3 years old, 80-100cm) |
| The name of the fabric | cotton |
| Main fabric composition | cotton |
| Number of packages | Two piece set |
| Applicable gender | Neutral/both sexes are acceptable. |
| Fabric process | Soft treatment |
| Hooded or not | Not hooded |
| element | suit |
| Suitable for the season | summer |
| Sleeve length | Short sleeved |
| style | Korean version |
Instock
There are no reviews yet.