Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Outerwear Type | coat |
| Material Composition | Cotton |
| Sleeve Style | regular |
| Closure Type | Pullover |
| Collar | O-Neck |
| Pattern Type | Striped |
| Sleeve Length(cm) | half |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Material | COTTON, POLYESTER, Microfiber |
| Style | Casual |
| Brand Name | Babeandream |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Age Range | 0-1Y, Infants(0-3 years old, 66-100cm) |
| Gender | unisex |
| Item Type | sets |
| Department Name | baby |
| Product name | Waffle cotton suit |
| Product Category | Children's Suit |
| Number of kits | Two Piece Set |
| Set | Clothes + Pants |
| Height | 73, 80, 90, 100 |
| Sleeve | short Sleeve |
| Thickness | thin |
| Pants Type | short Pants |
| Main Fabric | Cotton |
| colour | Khaki, yellow bar, gray bar |
Instock
There are no reviews yet.