Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| With or install Professional accessories | None |
| Whether with metal toe cap | No |
| Whether waterproof | Yes |
| Upper fixing method | stitching |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Outsole Material | RUBBER |
| Gender | Men |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Heel Height | Med (3cm-5cm) |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | CANVAS |
| Season | Spring/Autumn |
| Model Number | Men and women high-top casual canvas shoes |
| Fashion Element | Sewing |
| Closure Type | Lace-up |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | PU |
| Upper Material | CANVAS |
| Department Name | ADULT |
| Origin | Mainland China |
| Product properties | summer winter In spring autumn, casual shoes, Top canvas shoes, Canvas shoe, Brand shoes |
Instock
There are no reviews yet.