Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| With or install Professional accessories | None |
| Whether with metal toe cap | No |
| Whether waterproof | No |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Outsole Material | RUBBER |
| Gender | Men |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | PVC |
| Season | Spring/Autumn |
| Model Number | B-D-91 |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Pattern Type | Solid |
| Department Name | ADULT |
| Origin | Mainland China |
| applicable sports | general purpose |
| Inner material | Mesh |
| Product Category | Hiking shoes |
| color | Black, gray, coffee. |
| upper height | low top |
| Heel shape | flat heel |
| size | 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 |
| Sole process | Injection molded shoes |
| opening depth | Shallow mouth (below 7cm) |
| sole material | PVC |
| pop element | shallow mouth |
| style | single shoe, sports |
| Closure mode | One pedal |
| item number | B-D-91 |
| Insole material | EVA |
| Upper material | artificial leather |
| way of wearing | Sleeves/galoshes |
| applicable gender | male |
| function | shock absorption |
| Listing Year Season (IPO time) | Spring 2025 |
| Suitable for the season | spring |
Instock
There are no reviews yet.