Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 22 × 12 cm |
| Lining-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | Genuine leather |
| With Platforms | No |
| Heel Type | Flat with |
| Side Vamp Type | Open |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Fashion Element | RUFFLES |
| Style | fashion |
| Pattern Type | Solid |
| Outsole Material | TPR |
| Closure Type | hook & loop |
| Occasion | Casual |
| Sandal Type | GLADIATOR |
| Upper Material | Genuine leather |
| Brand Name | guixianglai |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | sandals |
| Department Name | ADULT |
| Sole material | Foamed rubber |
| Insole material | First layer cowhide (except cow suede) |
| Vamp lining material | Two-layer cowhide (except cow suede) |
| Heel style | Height increasing insole |
| Toe cap style | Round Head |
| Heel height | Middle heel (3cm-5cm) |
| High Top | Low top |
| Manufacturing process | Adhesive |
| Function | Wear-resistant, lightweight |
| Applicable season | Summer |
| Applicable occasions | Daily |
| Applicable population | Youth (18-40 years old) |
| Closed mode | Elastic Band |
Instock
There are no reviews yet.