Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 12 cm |
| Closure Type | Pull On |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | ELEGANT |
| Shoes Type | Modern Slippers |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (5cm-8cm) |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Lining-Genuine Leather Type | Sheepskin |
| With Platforms | No |
| Fashion Element | Metal decoration |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | Genuine leather |
| Applicable Place | Outside |
| Season | Summer |
| Model Number | 88-24 |
| Outsole Material | RUBBER |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | Sheepskin |
| Upper Material | Genuine leather |
| Brand Name | DROPLET'S DREAM |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | slippers |
| Department Name | ADULT |
| Color | Red, Blue, purple, Yellow, Off white, Black, Rose Red, Dark blue, Violet, Silvery, Golden, Gun color, Rose gold |
| Suitable For What Season | Spring, Summer |
| Suitable For What Occasion | Outdoor, Dating, Banquet, Party, Shopping, Cinema, Garden, Pay a visit, Office, Wedding party, Birthday party, Workplace, Daily Life, Gift |
| What Style Suits | Mature, Elegant, Luxurious, Fashion, Popularity, Sexy |
| Features of the shoes | Genuine Leather, High Heels, Open toe, Solid color, Fish mouth shoes, Metal decoration, Brand new shoes, High heel slippers, The heel is 6.5 cm high, slip-on shoes, Non slip rubber sole, Cowhide upper, Sheepskin lining, Sheepskin insoles |
| Advantages of shoes | Hand-made, Comfortable to wear, Non-slip, Heighten |
Instock
There are no reviews yet.