Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Closure Type | Pull On |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shoes Type | Flip Flops |
| Heel Type | Wedges |
| Heel Height | Med (3cm-5cm) |
| Platform Height | 0-3cm |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| With Platforms | Yes |
| Fashion Element | Button |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | PU |
| Applicable Place | Outside |
| Season | Summer |
| Outsole Material | PU |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | PU |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Item Type | slippers |
| Department Name | ADULT |
| Inner lining material | PU |
| Toe shape | herringbone |
| colour | White, Red, Black, Apricot |
| Product Category | Herringbone |
| Upper material | Cowhide |
| size | 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 35 |
| Sole Material | PU |
| style | leisure |
| Women's Summer Wedge Metal Button Slippe | Wedge beach sandals women's outer thick sole slippers casual flip flop |
| Large size casual slippers for women | 2024 new women's casual sandals |
| Comfortable and lightweight women's sand | women's lightweight beach slippers |
| PU leather flip-flops for women | Outdoor lightweight fashionable women's slippers |
Instock
There are no reviews yet.