Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Closure Type | Pull On |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | ELEGANT |
| Shoes Type | Peep Toe |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (5cm-8cm) |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Lining-Genuine Leather Type | Sheepskin |
| With Platforms | No |
| Fashion Element | Narrow Band |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | Genuine leather |
| Applicable Place | Outside |
| Season | Summer |
| Model Number | 11-14 |
| Outsole Material | RUBBER |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | Sheepskin |
| Upper Material | Genuine leather |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | slippers |
| Department Name | ADULT |
| Color | Black, Apricot, Dark blue, Taro purple, Brown, Reddish brown, Yellowish brown, Chocolate |
| Suitable For What Season | Spring, Summer |
| Suitable For What Occasion | Outdoor, Dating, Banquet, Party, Shopping, Garden, Office, Wedding, Birthday party, Gift |
| Suitable For What OccasionSuitable For What Occasion | Pay a visit |
| What Style Suits | Elegant, Mature, Luxurious, Fashion, Sexy |
| Features of the shoes | Genuine Leather, High Heels, Open toe, Solid color, Fish mouth shoes, Brand new shoes, High heel slippers, The heel is 7 cm high, Cowhide, Non slip rubber sole |
| Advantages of shoes | Hand-made, Comfortable to wear, Non-slip, Heighten |
Instock
There are no reviews yet.