Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 26 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Technics | Embossing |
| Interior | Interior Slot Pocket |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Exterior | Solid Bag |
| Model Number | 1916 |
| Carrying System | Air Cushion Belt |
| Rain Cover | No |
| Capacity | 20-35 Litre |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | Softback |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | Baby Boys |
| Decoration | Reflective Stripe |
| Main Material | Nylon |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Item Type | Backpacks |
| Lining texture | Polyester |
| pattern | solid color |
| Applicable scene | school education |
| Applicable gender | male |
| image | solid color |
| Function | Wear-resistant, anti-theft, earthquake-resistant, capacity expansion |
| Material | Polyester |
| size | 41X30X16cm/46X32X17cm |
| Backpack system | Air cushion strap |
| popular elements | Contrasting colors |
| style | Childlike and cute |
| Suitable for school age | elementary school, middle school |
Instock
There are no reviews yet.