Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 29 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Interior | Interior Slot Pocket, Interior Zipper Pocket, Interior Compartment, Computer Interlayer |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | Casual, Fashion, Casual, Leisure, College, Vintage |
| Exterior | Silt Pocket |
| Model Number | T-B9511 |
| Carrying System | Air Cushion Belt |
| Rain Cover | No |
| Capacity | Below 20 Litre, 14.5L |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | Softback |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | WOMEN |
| Main Material | Oxford |
| Brand Name | tigernu |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Backpacks |
| Color | Beige, Black, Green |
| Size | 40*29*13cm |
| Weight | 0.65KG |
| Type | Girls backpack;travel backpack;Outdoor bag; women laptop backpack |
| NOTE | Tigernu promise a lifetime guaranteed after-sales service for non-artificial quality problems caused by zippers. |
Instock
There are no reviews yet.