Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 5 × 49 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Technics | jacquard |
| Interior | Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket, Interior Zipper Pocket, Interior Compartment, Computer Interlayer |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | Classic, Business; Casual; Leisure; Outdoor; Climbing; College; |
| Exterior | Silt Pocket |
| Model Number | T-B3143 |
| Carrying System | Arcuate Shoulder Strap |
| Rain Cover | No |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | Softback |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | MEN |
| Decoration | None |
| Main Material | Nylon |
| Brand Name | tigernu |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Backpacks |
| Color | Black |
| Weight | 1.05KG; 1.2KG |
| Capacity | 30L; 40L |
| Sizes | 31*17*47cm; 33*20+6*49cm |
| Type | Business backpack; Laptop Backpack; Travel Backpack; School Backpack; Schoolbag; Mochilas; Expandable Backpack |
| Features | Lifetime Warranty Brand Patent Zipper; Waterproof Fabric; USB Charging Port; Expandable Design; Curved Shoulder Straps; Honeycomb Breathable Back Cushion; Back Anti-theft Pocket |
| Zipper | Anti-theft double layer zipper; Brand Innovative Suspended Zipper |
| Note | Tigernu promise a lifetime guaranteed after-sales service for non-artificial quality problems caused by zippers. |
Instock
There are no reviews yet.